Skip to content

Mikropale

Pod domki

Buduj na bezpiecznych

fundamentach

Technologie

Mikropale wciskane

Mikropale wciskane to mikropale składające się z prefabrykatów. Gotowe stalowe lub betonowe mikropale są wciskane specjalnymi siłownikami w grunt (lub w niektórych wypadkach w dodatkowy wieniec żelbetowy połączony ze ścianami wymagającymi wzmocnienia). Kiedy mikropal jest wciśnięty w grunt, poprzez specjalne otwory w elementach w strefie nośnej pala wykonuje się iniekcję.

Mikropale wzmacniają fundamenty budynku, zwłaszcza w  utrudnionych warunkach gruntowych. Takie rozwiązanie często spotyka się także w przypadku wzmacniania fundamentów budynków zabytkowych.

Mikropale grunto-cementowe

Mikropale grunto-cementowe to jak sama nazwa wskazuje mieszkanka gruntu i cementu. Trzon mikropala stanowi grunt z podłoża gruntowego, który z kolei wzbogacony jest elementem wiążącym i polepszającym parametry gruntu – zwykle będzie to zaczyn cementowy.

Mikropale grunto-cementowe formowane są bezpośrednio w podłożu gruntowym. Zabieg ten polega na mieszaniu zaczynu z gruntem poprzez wtłaczanie go do gruntu z użyciem pompy ciśnieniowej.